Výstavba a rekonstrukce RD

Výstavba zahrnuje základovou desku, hrubou stavbu (obvodové, vnitřní nosné a dělící stěny, stropní konstrukce, schodiště, příprava drážek a prostupů pro instalaci elektro, plyn, voda, odpad), střechu (krov, paropropustná folie, střešní krytina, klempířské prvky), výplně otvorů (okna, vnější parapety, vchodové dveře), zateplení a fasáda. Rozsah rekonstrukce určuje zákazník a náročnost prací závisí na stáří a stavu RD.

Opravy a rekonstrukce bytových jader

Vše začíná demontáží stávajícího jádra. Pokračuje výstavba příček z pórobetonu. Lze zhotovit i ze sádrokartonu. Následuje natažení rozvodů elektrických kabelů, vody, odpadů a vyrovnání podlahy. Dále se nanášejí omítky, podezdívá se vana a pokládá dlažba. Následuje štukování neobložených stěn a keramické obklady, výmalba a osazení dveří, WC a umyvadla. Závěrem se instaluje koupelnový nábytek, elektrické zásuvky, vypínače a svítidla.

Zateplení fasád

Práce začíná aplikací lepicího tmelu na minerální (polystyrénovou) desku, okrajový rámec je doplněn vnitřním bodovým lepením. Před aplikací izolace na nosnou stěnu, předchází kontrola rovinnosti povrchu stěny. Následuje kotvení desek k nosnému podkladu a aplikace vnějších krycích zátek na kotvení (u minerálních desek). Závěrem se provádí úpravy desek v místech otvoru (okna, větrání) a kontrola zateplení před aplikací omítkových vrstev.

Sanační a strojní omítky

Sanační omítky nacházejí své uplatnění tam, kde potřebujeme dosáhnout suchého povrchu stěn, zejména na vlhké a zasolené zdivo. Sanační omítky jsou hydrofobní porézní omítky, tedy vodoodpuzující omítky s prakticky nulovou nasákavostí. Díky pórům u sanačních omítek dochází k odpařování vlhkosti již uvnitř sanační omítky a zde dochází i k usazování solí, takže povrch sanační omítky zůstává nepoškozený.

Obkladačské práce

Práce se provádí v těchto krocích: Připravení podkladu (odstranění všech povrchových nerovností), zaměření pomocí vodováhy, načrtnutí základní vodící čáry, nanesení lepidla na obkládanou plochu, lepení obkladů (dlažby), vyrovnání obkladu (dlažby), odstranění přebytečného lepidla, vyčištění spár od lepidla, spárování speciální spárovací hmotou a dočištění celého obloženého povrchu.

Sádrokartonářské práce

Sádrokarton je moderní materiál s ověřenými vlastnostmi. Jeho spolehlivost oceníte při obkládání stěn, stropů, tvorbě příček a polic. Sádrokarton ochotně upravíme do rozměrů a tvarů, které požadujete, včetně všech stavebních otvorů a dalších modifikací. Sádrokarton je pevný, odolný a přitom lehký, má výborné zvukově a tepelně izolační vlastnosti. Stěna je naprosto rovná a hladká, tedy žádné nerovnosti, tak dobře známé od štuků.

Zámková dlažba

Zámková dlažba je charakteristická tvarovými zámky, které usnadňují realizaci. Zámková dlažba je vhodná zejména pro plochy s velkým namáháním. Optimální složení betonu, zaručují u všech výrobků vysokou pevnost, nízkou obrusnost, mrazuvzdornost a vysokou odolnost jejich povrchu proti vnějším vlivům. Všechny zámkové dlažby jsou již ve výrobě opatřeny trvalou impregnací, která zamezuje nasákavosti betonu.

Ploty

Novým trendem jsou dřevěné ploty s betonovým základem a sloupky. Existuje několik typů základních stavebních prvků pro tyto ploty. S tvarovkami, stříškami a cihlami pak už stačí jen šikovný řemeslník a plot bude hotový. Plotové tvárnice jsou pro svoji vysokou pevnost, mrazuvzdornost a trvanlivost vhodné zejména pro ploty, dělící zdi, protihlukové zábrany, opěrné zdi a okrasné zídky nebo podezdívky.

profil firmy:

  Provádíme kompletní zednické práce menšího a středního rozsahu na území středočeského kraje:
  • výstavby rodinných domů
  • opravy a rekonstrukce bytových jader
  • zateplení fasád (Zelená úsporám)
  • sanační omítky
  • strojní omítky
  • obkladačské práce
  • sádrokartonářské práce
  • zámkové dlažby
  • ploty

proškolený materiál

osvědčení

2014 © Stavební firma AB system CZ